Zpět
18.03.2020, Michal Koblik

Ocelárny a válcovny

Pro nejnáročnější požadavky - pohonná řešení pro ocelárny a válcovny

Pohony v ocelárnách a válcovnách jsou vystavovány extrémním těžkým podmínkám. Tavící se ocel, neustále měnící se způsob provozu a tím i vznikající elektrická zatížení a jednorázová mechanická přetížení, která jsou v daném tradičním procesu výroby běžné a proto je zde kladen velký důraz na robustnost celkové konstrukce pohonů.

Společnost VEM se po desítkách let zkušeností v oblasti těžkého průmyslu vypracovala až k tradičnímu renomovanému dodavateli s hlavní specializací na válcovací pohonné procesy. Toto platí jak při výstavbě nových válcovacích tratí, a taktéž jsme s našimi projekty obstáli renomé spolehlivého partnera v oblasti modernizace a rozšiřování již vystavěných válcovacích tratí a tudíž jsme i dobrou volbou pro Vaší návratnost a udržitelnost do budoucna. Naše společnost se nabízí jako komplexní dodavatel už od projektové části, přes výrobu, až po dodání a je v metalurgii specialistou na komplexní pohonné systémy, které jsou specializované pro válcování plechů a trubek. Úmyslem při modernizaci mají být i úspory hlavním tématem a proto se snažíme nabídnout komplexní el. pohonné systémy, které jsou složené z transformátorů, frekvenčních měničů, proudových usměrňovačů a proto můžeme nabídnout motory ve výkonovém rozpětí od 500 kW až po 12 MW a to jak v nízkém tak i středním napětí.

Náš dodavatelský program zahrnuje krom celkově regulovatelně řízených pohonných systémů jako jsou „Twin Drives“ pohony pro válcovací stolice, nůžky, válečkové dopravníky a pomocné provozy, které odpovídají dnešním vysoce efektivním požadavkům v tomto odvětví.

Naše VEM pohony se vyznačují svojí konstrukční robustností proti mechanickému zatížení a mohou být s určitou spolehlivostí být i el.  krátkodobě přetěžované.

Válečkové motory (IE2, IE3) 0,5 – 710 kW
Válečkové motory s převodovkou (IE2, IE3) 0,4 – 450 kW
Jeřábové motory pro hutě 4,8 – 315 kW
DS asynchronní a synchronní motory 500 – 18.000 kW
VEMoDRIVE Multi 500 – 28.000 kW